Tim Burton'ın harikalar diyarından ilk fragman

Tim Burton ve Johnny Depp'in yeni işbirliği 'Alice Harikalar Diyarında'nın ilk fragmanı yayınlandı. Tüm zamanların en sevilen masallarından uyarlanan filmin fragmanı ve hakkındaki her şey...

24.07.2009 - 18:42

Tim Burton'ın harikalar diyarından ilk fragman

Alis, Çılgın Şapkacı, Beyaz Tavşan, Tweedledee ve Tweedledum, Fare, Tırtıl, Cheshire Kedisi ve daha fazlası usta yönetmen Tim Burton’ın fantastik macerası Walt Disney Pictures yapımcılığındaki 'Alis Harikalar Diyarında'yla beyazperdeye geliyor.

Yenilikçi görsellerle ve masal tarihinin en karizmatik karakterleriyle dolu klasik öyküde, Alis, Beyaz Tavşan’ın peşinden bir deliğe girer ve kendini Harikalar Diyarında, bir dizi maceranın içinde bulur. Gerçeküstü olayların olduğu bu dünyada Alis, gerçek kaderini bulmak için fantastik bir yolculuğa çıkar ve Kupa Kraliçesi’nin korku krallığına son verir.

Filmde, Alis rolünde 18 yaşındaki Avustralyalı Mia Wasikowska, 'çılgın şapkacı' The Mad Hatter rolünde ise Johnny Depp rol alıyor. Anne Hathaway filmde Ak Kraliçe'yi, Helena Bonham Carter ise kötü kalpli Kızıl Kraliçe'yi canlandırıyor. Seslendirme kadrosunda da Stephen Fry, Alan Rickman, Michael Sheen, Timothy Spall, Christopher Lee, Paul Whitehouse, Barbara Windsor yer alıyor.

'Alis Harikalar Diyarında’, masalları çok seven ve onu en iyi anlatan yönetmenlerin başında gelen Tim Burton’ın uzun zamandır sinemaya aktarmak istediği bir projeydi. Daha önce ‘Makas Eller’, ‘Big Fish’, ‘Corpse Bride’ gibi başyapıtlarla yetişkinlere masallar anlatabildiğini kanıtlayan Burton ‘Hansel and Gretel’, ‘Charlie’nin Çikolata Fabrikası’ gibi ünlü masalları da beyazperdeye aktarmıştı.

Ayrıca film, Burton ve Johnny Depp'in de yedinci işbirliği oldu. İkili ilk kez kült film 'Makas Eller'de çalıştı ve daha sonra da olağanüstü ve sıradışı filmler yapmaya devam ettiler. 'Ed Wood', 'Hayalet Süvari', 'Charlie’nin Çikolata Fabrikası', 'Ölü Gelin' ve 'Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi' ikilin diğer ortak çalışmaları.

Lewis Carroll'un 'Alice Harikalar Diyarında' ve 'Aynanın İçinden' kitaplarından, Linda Woolverton senaryoya uyarladı. Carroll'ın şimdiye kadar pek çok kez sahnelenen ve televizyona uyarlanan eseri, ilk kez beyazperdeye taşınmış oldu.

'Alis Harikalar Diyarında' 3 Boyutlu formatında 5 Mart 2010’da beyaz perdeye geliyor. Bu ünlü masal ülkemizde Türkçe dublajlı olarak da vizyonda olacak. 

Filmin resmi internet adresi: Disney.com/wonderland

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...