'Timsah Yürüyüşü' çizgi film oluyor

Bursaspor tutkunu iki üniversite öğrencisi, şampiyonluk yolunda ilerleyen yeşil-beyazlı takım için, kendi imkanlarıyla ''çizgi film'' hazırlıyor.

Anadolu Ajansı 27.04.2010 - 10:43

'Timsah Yürüyüşü' çizgi film oluyor

Türkiye'deki değişik üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerin oluşturduğu Üniversiteli Bursasporlular Derneği (ÜNİTİMSAH) üyesi Ömer Keskin ve Onur Zerey, gönül verdikleri Bursaspor için çizgi film hazırlamaya başladı.

ÜNİTİMSAH bünyesinde hazırlanan çizgi film için saniyede 25, dakikada ise bin 500 kare resim olacak şekilde tüm futbolcular ve teknik heyetin çizgi versiyolarını hazırladıklarını belirten Ömer Keskin, çizim aşamasına arkadaşı Onur Zerey ile birlikte başladıklarını söyledi.

Kendisinin Trabzon'da, Onur Zerey'in ise Ankara'da öğrenim gördüğünü belirten Keskin, çalışmalarına son şekli vermek için arkadaşıyla internet ortamında iletişim kurduklarını vurguladı.

Keskin, Barcelona ve Boca Juniors gibi dünyaca ünlü takımların çizgi filmlerinin bulunduğunu, Türkiye'de ise böyle bir çalışma olmadığını belirterek, yeşil-beyazlı takım adına Türkiye'de bir ilke imza atmak istediklerini belirtti.

Çizgi film projelerini Bursaspor yönetimiyle de paylaştıklarını ve olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Keskin, ''Timsah Yürüyüşü'' adını verdikleri projenin zor olan başlangıç etabını geride bıraktıklarını, filmin bundan sonra daha hızlı ilerleyeceğini anlattı.

Keskin, filmi tamamen kendi imkanlarıyla yaptıklarını vurgulayarak, ''Amacımız şampiyonluğa adım adım ilerleyen Bursaspor'a yeni minik taraftarlar kazandırmak. Bursaspor TV'de yayımlanacak bölümlerde güncel konular işlenecek'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...