Tinercinin yardım çığlığı

Afyonkarahisar'da uçucu madde ve tiner bağımlısı genç, tedavi görerek bağımlılıktan kurtulmak için yardım istiyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.04.2010 - 15:24

Tiner ve uçucu madde kullanmaya arkadaşlarını görerek başladığını belirten 26 yaşındaki genç, ''Tinere bir kız uğruna başladım. Sonra Ökkeş diye biri geldi, uçucu madde kullanmaya başladım. Çok ama çok pişmanım. Kimseye tavsiye etmiyorum ve bu illetten kurtulmak istiyorum. Hiç kimse iş vermiyor, İstanbul'da sanatçı Türkan Şoray hanım tedaviye gönderdi, kurtuldum ama yine başladım'' dedi.

Afyonkarahisar'da kendisi gibi yüzlerce genç olduğunu ifade eden tinerci genç, gençlere tüm dertlerini anne ve babalarıyla konuşmalarını tavsiye etti.

Anne ve babasının kendisi için çok çaba harcadığını belirten tinerci genç, ''Afyonkarahisar'daki madde bağımlılarının belirli bir yeri yok ama sayı giderek artıyor. Anneler, babalar, kardeşler, ben bu duruma düştüm, çocuklarınıza sahip çıkın. Evlatlar, ne olursunuz annelerden, babalardan çekinmeyin, ne derdiniz varsa anlatın'' diye konuştu.

Sokaktaki madde bağımlısı kişilere sahip çıkılması gerektiğini belirten genç, ''O sokaktakiler aptal, geri zekalı değil. Hepsi sizden, bizden akıllı. Hepsi tedavi yöntemini biliyor. Bu tineri, uçucu maddeyi kaldırsınlar. Cezası var ama kanunun gereği uygulanmıyor. Bakkallarda, nalbur dükkanlarında satılıyor'' dedi.

UMUD Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Afyonkarahisar temsilcisi Kemal Baykara, 3 yıldır ilde madde bağımlılığıyla mücadelelerine devam ettiklerini belirterek, bağımlı gençlerin çeteleşmesi halinde çevreye büyük zarar verebileceğine dikkati çekti.

Afyonkarahisar'daki en büyük sıkıntılarının uçucu maddelerin rastgele bakkal ve nalbur dükkanlarında satılması olduğunu ifade eden Baykara, şehirdeki madde bağımlılarının sayısını bilmediklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...