Sıdıka - Ercan Akgıran çiftinin kızları Elif Naz Akgıran, 4 aylıktan itibaren hızla kilo almaya başladı.

3 kez İstanbul'daki hastanelerde, 5 kez Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Hastanesi ile 2 kez İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatan küçük kızın neden kilo aldığı belirlenemedi.

Bir buçuk ay önce DEÜ Hastanesi'ne yattığında 28 kilo gelen Elif Naz'ın, aşırı kilosu yüzünden nefes darlığı gelişti, dudakları ve bacakları morardı. Zaman zaman yediği yiyecekler akciğerine kaçan, hastanede aspire edilen Elif Naz'ın, hastaneden taburcu edilirken kilo vermesi de istendi. Son bir ayda ayaklandı, doktorların istediği gibi bir kilo verdi. Bu ailesi için sevindirici bir gelişmeydi.

DHA'nın haberine göre; bu sevinç uzun sürmedi, 16 aylık Elif Naz hayatını kaybetti.

Uyuyan kızının yanına gittiğinde ağzının ifrazatla dolu olduğunu gören baba Ercan Akgıran, son bir umut kızını önce bir özel polikliniğe, oradan da DEÜ Hastanesi'ne götürdü. Minik kızın kalbini çalıştırıp geri döndürmek için yapılan müdahaleler Elif Naz'ı yaşatmaya yetmedi.

"NEFES ALDIĞINI SANIYORDUM"
Kızının kiloları yüzünden geceleri uyuyamadığını, son günlerde soğuk algınlığı geçirdiği için bu uykusuzluğunun, öksürük ve ifrazatın arttığını belirten Akgıran, "Kızım sabah 06.00'da uyuyabilmişti. Saat 08.00'de gittim baktım, uyuyordu. Daha sonra kalktığımda ise ağzında koyu renk ifrazat vardı, onu temizledim. Nefes aldığını sanıyordum, önce polikliniğe, ardından hastaneye götürdüm. Ambulansta da kalp masajı yaptılar ama kurtaramadılar. Onu götürdüğümde zaten kaybetmişiz. Tomografileri de temiz çıktı, hormon tetkikleri de. Tıp kızımın hastalığında aciz kaldı" dedi.