Elazığ'da TIR otomobili biçti: 4 ölü

Elazığ'da bir pikap ve bir TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında, otomobil içerisinde bulunan 4 kişi olay yerinde yaşamını yitirdi.

Haberler - DHA 21.12.2014 - 14:34

Elazığ'da TIR otomobili biçti: 4 ölü

Elazığ’da bir TIR'ın bir araca çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi, olay yerinde hayatını kaybetti.

İtafiye erleri, kaza sonrası hurdaya dönen pikap içerisinde sıkışan cesetleri çıkarmak için elektronik testere kullandı. Tunceli istikametinden, Elazığ'a doğru gelmekte olan Erhan Kanılmaz yönetimindeki 62 AF 540 plakalı TIR, kent merkezinden, Yeniköy Kaşağı'ndan çevre yoluna çıkmaya çalışan Mehmet Celayir'in kullandığı 23 EH 438 plakalı pikaba çarparak altına aldı.

Bugün saat 12.00 sıralarında meydana gelen kazada içerisinde 4 kişinin bulunduğu pikabı altına alan TIR sürücüsü Erhan Kanılmaz, 50 metre sonra aracı durdurabildi. Meydana gelen kazada, pikap hurda haline gelirken, pikap içerisinde bulunan sürücü Mehmet ve Ali Celayir, Abdullah Doğan ile Muhammet Gül, olay yerinde hayatını kaybetti.

Kazanın duyulmasından sonra olay yerine çok sayıda ambulans, AFAD ve itfaiye ekipleri sevkedildi. Araç içerisinde sıkışanları çıkarmak için yoğun çaba sarf eden itfaiye ekipleri, aracı elektronik makaslarla kestikten sonra cesetleri ancak çıkarabildi. TIR şoförü Erhan Kanılmaz, gözaltına alınırken, kazayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...