Alınan bilgiye göre, D-100 karayolu Bolu Dağı Düzce ve Bolu kesimlerinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı kısa sürede etkisini artırarak trafikte aksamalara neden oldu.

İlişkili Haberler


Özellikle yüksek kesimlerde bulunan Bakacak, Karalıkdere ve Seymenler mevkilerinde yoğun olarak devam eden kar yağışı kısa sürede 15 santimetreye kadar ulaştı. Karayolunda kar birikintilerine neden olan yağış nedeniyle seyir halinde bulunan sürücüler zor anlar yaşadı.

Karayolları ekipleri yol küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürürken, trafik ekipleri ise Düzce kesiminde Kaynaşlı ve Bıçkıyanı mevkilerinde, Bolu kesiminde de Abant sapağı ve Elmalık mevkilerinde ağır tonajlı araçların geçişlerine izin vermiyor.

Kar yağışının bu gece boyu etkili olacağı ve bu güzergahı kullanacak sürücülerin araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları gerektiği bildirildi.

ANKARA İÇİN UYARI!
Bu arada Başkent'te yarın ve çarşamba günü için kar ve buzlanma uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Ankara'da aralıklarla devam eden yağışın, yarın öğle saatlerinden itibaren hissedilir derecede sıcaklık düşüşüyle kar yağışına dönüşeceği ve özellikle akşam saatlerinde kar yağışının etkisini artırabileceği uyarısında bulunuldu.

Açıklamada, yarın gece sıcaklığın il merkezinde -7 dereceye kadar düşmesi ve kar yağışının gece aralıklarla devam etmesi beklendiği, özellikle 29 Şubat Çarşamba sabahı sürücülerin ve ilgililerin buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.