'Tiyatro Treni' Avrupa yolunda

Devlet Tiyatroları (DT) ile Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürülüklerinin işbirliğiyle hazırladığı ''Tiyatro Treni Şark Ekspresi'', Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da katıldığı uğurlama töreninin ardından İstanbul'a doğru yola çıktı.

15.05.2009 - 12:17

'Tiyatro Treni' Avrupa yolunda

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Ankara Garı'ndaki törende yaptığı konuşmada, DT ile TCDD'nin sanatı kitleselleştirmek adına 2 yıldır ortak sanat çalışmaları sergilediğini belirtti.

Tiyatro Treni'nin bu kapsamda geçen yıl yine Ankara Garı'ndan Anadolu'nun içlerine doğru yola çıktığını ve Tatvan'a kadar bütün yol güzergahındaki yerleşim alanlarında oyun sergilediğini anlatan Günay, şimdi de yine özel olarak hazırlanmış bir tren aracılığıyla hareket edecek sanatçıların önce İstanbul Haydarpaşa ve Sirkeci'de daha sonra da Romanya, Sırbistan, Hırvatistan, Slovenya ve son olarak da Almanya'nın Stuttgart şehrinde oyunlar sergileyerek Türkiye'den bir sanat etkinliğini Avrupa içlerine taşıyacaklarını söyledi.

Almanya'da düzenlenecek şenlik için özel bir oyun götürdüklerini ifade eden Günay, öteki ülkelerin de kendi ülkeleri çevresinde böyle bir güzergah takip edeceklerini ve daha sonra Stuttgart'ta buluşacaklarını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...