TMSF 14 ilde 49 gayrimenkül satacak

TMSF, 14 ilde toplam 49 gayrimenkulü satışa çıkardı. Satılacak gayrimenkullerin muhammen bedelleri toplamı ise yaklaşık 15 trilyon lira.

30.05.2012 - 16:12

TMSF 14 ilde 49 gayrimenkül satacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF, amme borcundan dolayı hacizli bulunan 49 gayrimenkulü, Bankacılık Kanunu'nun Fon'a vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde açık artırma suretiyle satışa çıkardığını açıkladı.

Gayrimenkullerin bulunduğu iller; Ankara, Antalya, Adana, Aydın, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya ve Uşak.

Satışa çıkarılanlar arasında Muğla Fethiye'de zeytinlik hissesinden İstanbul Bakırköy'de dükkana, Mersin Silifke'de meskenden İzmir 1'inci Sanayi Sitesi'nde metal kesim atölyesine kadar çeşitli gayrimenkuller bulunuyor. Satılacak gayrimenkullerin muhammen bedelleri toplamı ise yaklaşık 15 trilyon lira.

İlk ihalenin 13 Haziran 2012 Çarşamba günü saat 14.00'de yapılacağı, satışı yapılamayan gayrimenkullere ilişkin ikinci ihalenin 20 Haziran 2012 Çarşamba günü yapılacağı belirtildi.

İhale hükümlerinde gayrimenkullere ilişkin satış bedellerinin peşin olarak tahsil edileceği belirtiliyor.

Bilgi almak ve şartnameyi incelemek isteyenlerin Fon'un 2'inci Tahsilat Dairesi Başkanlığı'na, ilgilendikleri her bir gayrimenkule ait satış ilanında belirtilen dosya numarası ile müracaat etmeleri gerekiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...