Bursa'da tokat atan öğretmenin beraatini Yargıtay bozdu

Bursa'da, tartıştığı öğrenciye tokat attığı iddiasıyla yargılandığı davadan beraat eden öğretmenin kararını Yargıtay bozarak ceza alması gerektiğine hükmetti.

İHA 23.10.2019 - 10:12

Bursa'da tokat atan öğretmenin beraatini Yargıtay bozdu

Yüksek Mahkeme; öğrencinin dudaktan yaralanmasına sebep olan öğretmenin ceza alması gerektiğine hükmederek ceza almasını gerektiğini vurguladı.

Bursa'da bir ortaöğretim kurumunda görev yapan öğretmen iddiaya göre; soru sorduğunda kendisine ters cevap veren öğrenciye tokat attı. Hastaneye giden öğrencinin üst dudağından yaralandığı tespit edildi.

MAHKEMEDEN BERAAT

Adli Tıp Kurumu'ndan da rapor alan öğrenci, öğretmenden şikayetçi oldu. Tokatçı öğretmen hakkında, Bursa 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'basit yaralama' suçundan dava açıldı. Mahkeme, öğretmenin beraatine hükmetti. Karar öğrencinin avukatı tarafından temyiz edildi.

YARGITAY'DAN CEZA KARARI 

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, mahkemenin verdiği beraat kararını bozdu. Yargıtay kararında; ''Katılanın öğretmeni olan sanığın kendisine tokat attığına ve sanığın da soru sorduğunda katılanın kendisine ters cevaplar vermesi üzerine sadece yakasından tutarak silkelediğine dair beyanları ortadadır. Öğrencinin üst dudaktan yaralandığına dair Adli Tıp Raporu ile belgelenmiştir. Tüm dosya içeriğine göre, sanığın katılanı yaraladığı sabit olduğu halde, sanığın atılı suçtan mahkumiyeti yerine, yasal ve yerinde olmayan gerekçe ile yazılı şekilde beraatine karar verilmesi bozmayı gerektirmiştir. Mahkeme kararının bozulmasına, oy birliği ile karar verilmiştir.'' denildi.

VİDEO: KAYIP KEÇİ DAVASINDA HAPİS CEZASINI YARGITAY BOZDU

Sayfa Yükleniyor...