Tokatspor için açlık grevi

Eski başkanın da aralarında bulunduğu bir grup taraftar, kulübün kapanmaması için açlık grevine başlarken şehrin büyüklerine de mesaj yollandı.

Anadolu Ajansı 04.09.2011 - 21:27

Tokatspor için açlık grevi

Spor Toto 2. Lig takımlarından Tokatspor'un bir grup taraftarı, kulübün kapanmasını engellemek ve seslerini duyurmak amacıyla açlık grevine başladı.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan taraftarlar adına konuşan 60 Gençlik Taraftarlar Derneği Başkanı Cüneyt Cansu, burada bulunmalarının sebebinin Tokatspor'un bugüne kadar olan süreç sonunda kapanma durumuna gelmesi olduğunu kaydetti.

Bu durumu engellemek için şehrin büyüklerinden yardım beklediklerini söyleyen Cansu, ''Tokatspor taraftarları olarak Tokatspor'un kapanma noktasına gelmesini istemediğimiz için Cumhuriyet Meydanı'nda açlık grevine başladık. Tokatspor'u düşünmüyor bu insanlar, bakalım şehrin insanlarını düşünüyorlar mı?'' dedi.

Açlık grevine katılan Tokatspor'un eski başkanı Fazlı Akdağ ise Tokatspor için yoğun bir çalışma temposuna girdiğini ve rahatsızlandığını belirterek, ''Tokatspor'un yoğun çalışma temposundan dolayı bir rahatsızlık geçirdim ve doktorum bu yoğun çalışma temposunu kaldıramayacağımı söyledi. Ben de başkanlığı bırakmak zorunda kaldım ama başkanlığı bıraksam da sonuna kadar Tokatspor'un yanındayım. Açlık grevinde tek kişi kalsam da devam edeceğim. En son çare olarak açlık grevine başvurduk. Bakalım Tokat halkını ne kadar seviyorlar. Birileri artık sesimizi duysun'' diye konuştu.

Bu arada Tokatspor'da prensip anlaşmasına varılan 18 futbolcunun kulüpte yaşanan son gelişmelerin ardından kenti terk ettiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...