Reşadiye ilçesinde 29 Aralık 2015'te kaybolan komşu çocukları Taşcı ile Erol'un bulunması için Jandarma Arama Kurtarma (JAK), AFAD ve polis dalgıçları Kelkit Çayı'nda, polis, komando, ilçe halkından oluşan 200 kişilik ekip de ormanlık arazilerde, metruk binalarda arama çalışmaları yürüttü.

Ankara'dan gelen polis helikopteri de 2 gün boyunca ormanlık ve dağlık arazide tarama yaptı. Ankara'dan getirilen özel eğitimli köpekler "Çeku" ve "Barbi"nin de kullanıldığı çalışmalarda 18 gün geçmesine karşın sonuç elde edilemedi.

Küçük çocuklara ait bir iz bulabilmek için Gaziosmanpaşa Üniversitesi Teknopark'ta faaliyet gösteren bir firma tarafından ilçe merkezi sanayi sitesi civarı ile çocukların kayboldukları Çermik Mahallesi'nde multikopterle havadan çalışma gerçekleştirildi. Multikopter ile 2 gün boyunca ormanlık ve dağlık alanlar fotoğraflandı ve görüntülendi. Elde edilen fotoğraf ve görüntüler, polis ekiplerince detaylı olarakinceleniyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 4 kişilik uzman ekip de çocukların kaçırılma ihtimali üzerine çalışma yapıyor. Bu kapsamda bugüne kadar yaklaşık 150 kişinin ifadesine başvuruldu. Aileler ise umutla çocuklarından gelecek iyi haberi bekliyor.