Tokat'ta miting yeri tartışması

DSP'den yapılan açıklamada, aynı gün için AKP ile birlikte miting başvusunda bulunduklarını ancak Cumhuriyet Meydanı'nın AKP'ye tahsis edildiği belirtildi. Karar iptal edilmezse, YSK'ya başvurulacağı vurgulandı.

Anadolu Ajansı 12.03.2009 - 20:16

Demokratik Sol Parti Tokat Belediye Başkan Adayı Hüseyin Alpay, AK Parti ile aynı gün için miting başvurusunda bulundukları İlçe Seçim Kurulu'nun kendilerine farklı bir miting alanı gösterdiğini öne sürerek, ''Tokat'ta tam bir hukuk ayıbı işlenmiştir'' dedi.

Alpay, düzenlediği basın toplantısında, 2 Mart'ta İlçe Seçim Kurulu'na 25 Mart Çarşamba günü Cumhuriyet Meydanı'nda miting yapmak için başvurduklarını söyledi.

Kurulun dilekçelerini kabul ettiğini belirten Alpay, ''İlçe Seçim Kurulu, dün aldığı kararla, aynı tarihte Tokat'ta miting yapacağı bildirilen AK Parti'ye bizden daha sonra başvurmalarına karşı Cumhuriyet Meydanı'nı tahsis etti. DSP'ye de Şehitler Parkı ile eski sebze halinin olduğu yeri verdi'' diye konuştu.

Hüseyin Alpay, ''AK Parti 2 martta miting için müracaat etseydi, ardından DSP dilekçeyi götürüp bıraksaydı, bizim dilekçemizi dahi kabul etmezlerdi. Bize gösterilen yerler arasında bulunan eski sebze halinin yeri özel bir firmaya satıldı. Özel şahısların yerinde miting yapma hakkını kendimizde göremiyoruz. Tokat'ta tam bir hukuk ayıbı işlenmiştir'' şeklinde konuştu.

Kararın iptal edilmesi için itirazda bulunduklarını belirten Alpay, iptal işlemi yapılmazsa Yüksek Seçim Kuruluna başvuracaklarını da belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...