Topbaş: Olimpiyat vakti geldi

2020 Olimpiyatları’nı düzenleyecek kentin açıklanacağı Arjantin’e giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, umutlu olduklarını belirterek, “İstanbul'un olimpiyat şehri tacını da başına takmasının vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Milletimizden dua bekliyoruz” dedi.

05.09.2013 - 10:22

Topbaş: Olimpiyat vakti geldi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak kentin açıklanacağı Arjantin’e hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere hükümetin bu konuda kararlılık gösterdiğini vurgulayan Kadir Topbaş, “Olimpiyat komitemiz çok titiz çalıştı. İş dünyamız sponsorluk anlamında üzerine düşeni yaptı. Sivil toplum örgütlerimiz ve medyamız desteklerini esirgemedi. Milletimiz de ev sahipliği arzusunu en güçlü şekilde ortaya koydu” dedi.

Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz de belediye olarak ‘2020'de nasıl bir İstanbul olacak?’ sorusuna odaklandık. Çalıştık ve de çalışmaya devam ediyoruz. Gerçekçi yaklaşımlarla Olimpiyat Komitesi'ne planlarımızı sunduk artık sonucu görmek istiyoruz. Bu görevi, daha da önemlisi gururu alarak İstanbulumuza getirmek istiyoruz. Bu amaçla ve umutla yola çıkıyoruz.”

'DUA BEKLİYORUZ'
Vatandaşlardan dua etmelerini isteyen Topbaş, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul artık planlı bir şehirdir ve bu konudaki çalışmalarımız sürmektedir. Bu zamanlarda ayrılık gayrılık olmaz. Hep birlikte ortak hedefe kilitlenmemiz gerekecektir.

Herkes üzerine düşen görevi büyük bir hassasiyetle yerine getirdi. Şimdi verilen bu emeklerin meyvesini almak istiyoruz. İstanbul'un olimpiyat şehri tacını da başına takmasının vaktinin geldiğini düşünüyoruz. Milletimizden dua bekliyoruz."

'BÖYLE BİR DESTEK HİÇ OLMADI'
Topbaş, “Sizce İstanbul’un şansı nedir?” sorusuna “İnanıyorum ki İstanbul'un tarihi birikimi, bulunduğu coğrafyası ve çevresiyle bu işi hazırlıklarıyla beklentisi yüksek bir kent olarak görmekteyiz. Hak ettiğimiz düşünüyoruz. Çünkü çok çalıştık ve emek verdik. Sayın Başbakanımızın desteği inanılmaz. Bu kadar bir devlet desteği de olimpiyatlarda hiçbir zaman olmadı" diye yanıt verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...