Topbaş ve başkanlardan Babuşcu'ya destek

AK Parti'nin İstanbul İl Kongresi'nde ilk kez iki aday karşı karşıya gelecek. Metin Külünk'ün adaylık açıklamasının ardından İstanbul'daki ilçe teşkilatları ve belediye başkanları Aziz Babuşcu'ya destek verdi.

17.06.2009 - 15:10

AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nda 27 Haziran tarihinde kongre heyecanı yaşanacak.

İstanbul İl Kongresi'nde ilk kez iki aday karşı karşıya geliyor. Kongrede mevcut başkan Aziz Babuşcu ile Metin Külünk yarışacak.

Aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da bulunduğu 26 belediye ve ilçe başkanları, il başkanlığına tekrar adaylığını koyan Aziz Babuşçu'ya destek amacıyla deklarasyon yayınladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, şöyle konuştu:

"Duruşu, tavrı, tarzı, güvenilirliği, samimiyeti ve özverisiyle beyefendi bir insan olan Aziz Babuşcu görevini başarıyla yürüttü. Parti örgütümüz ve teşkilatlarımız, görevinin devamını istemekte. Böyle bir kişiliğe sahip olan bir insan kolay kolay bulunmaz. Özellikle söylediğinin arkasında duran, adam gibi adam olduğu için parti örgütümüz kendisine bu dönemde il başkanımız olarak devam etmesi konusunda destek veriyor."

Topbaş, bir gazetecinin "İlk kez bir adayı desteklediğinizi açıklıyorsunuz. Neden?" sorusu üzerine, 37 yıldır siyasetin içinde olduğunu, bugün ilk kez böyle bir destek açıklamasında bulunduğunu ifade etti.

Topbaş, şöyle devam etti:

"Önceki kongrelerde ikinci bir liste ortaya çıkmadığı için böyle bir destek gereği de duymamıştık. AK Parti'nin İstanbul gibi önemli bir il kongresinde zihinleri bulandıracak, birilerinin isimleri kullanmak suretiyle değişik bir siyasi atmosferi oluşturmayı çalışanlara fırsat vermeme adına böyle bir açıklamayı uygun gördük."

Topbaş, "Metin Külünk'ün adaylığını açıkladığı toplantıya 5 bin kişi katıldı. Külünk, tabanın desteğini aldığını söylüyor. Külünk'ün adaylığını bir komplo olarak mı değerlendiriyorsunuz?" sorusunu "İstanbul'da 13 milyon insan yaşıyor. Merakla giden bir çok insan var. 5 bin kişi toplarsın" diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...