Topbaş’ın cemevi ziyaretinde arbede

Maltepe’de bir cemevine giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’ın ziyaretinde protestocu bir grup ile özel güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Haberler 22.02.2009 - 12:13

Maltepe Zümrütevler’deki Cem Vakfına giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, burada yaptığı konuşmasının sonunda içeride bulunan bir grup pankart açarak slogan attı.

Pankart açan ve aleyhte tezahüratta bulunan gruba özel güvenlik görevlileri müdahale etti. Yaşanan arbededen sonra protestocu grup dışarı çıkarıldı.

Olayı değerlendiren Kadir Topbaş, CHP’yi suçlayarak “İlişkilerimizi hazmedemeyenler, bizim bu kardeşlerimizle olan birlikteliğimizi çekemeyenler böyle bu tip provakatif hareketler yapıyorlar. Alevi vatandaşlarımızla birlikte olmamızı kıskandıkları, ellerinden kayıp gittiğini düşündükleri, kendilerine oy deposu olarak gördükleri bu kardeşlerimizin artık kendilerinden uzaklaştığını hissettiklerinden bu tip hareketler içindeler” diye konuştu.

Bir gazetecinin, protestocu grubun “Sivas sanıkları belediyede çalışıyor” yazılı pankart açıldığını hatırlatması üzerine Topbaş, belediyenin 42 bin çalışanı olduğunu, aralarında Aleviler’den her kesime kadar yurttaşlar bulunduğunu söyledi. Topbaş, “Bizim dönemimizde bu tarzdaki olaylara karışanların belediyede istihdam edilmesine müsamaha göstermeyiz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...