Tophane’nin nargile kafeleri kül oldu

İstanbul’un tarihi semti Tophane’de nargile kafelerin bulunduğu alanda çıkan yangında 6 işyeri kül oldu. 10 kafede de maddi hasar meydana geldi.

Haberler 07.12.2011 - 07:33

Tophane’nin nargile kafeleri kül oldu

Tophane semtinde Meclis-i Mebusan Caddesi üzerinde bulunan ve nargile kafeleriyle ünlü çay bahçelerinin birinde sabah saatlerinde yangın çıktı.

Yangın kısa sürede büyüyerek, diğer iş yerlerine sıçradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

İtfaiye ekipleri, yangın merdiveni de kullanarak, yangına müdahale etti. İşyerlerinde naylon tentelerin ve tahta masaların olması sebebiyle, yangını kontrol altına almakta zorlanan ekiplerin yardımına çevre ilçelerden takviye ekipler yetişti.

Yangın söndürme çalışmaları sırasında polis de güvenlik şeridi çekerek kimseyi yaklaştırmadı. Yangın, uzun uğraşlar sonucu 1 saatte söndürülebildi.

Yangın sonucu 16 dükkanın birleşiminden oluşan 6 nargile kafede ve 2 giyim mağazasında büyük çaplı hasar oluştu.

Yangından haberdar olan işyeri sahipleri, olay yerine gelerek, üzüntülü bir şekilde ekiplerin çalışmasını seyretti.

ELEKTRİK KONTAĞI YA DA KÖMÜRDEN
Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Yangının, elektrik kaçağı ya da nargilede kullanılan kömürler nedeniyle çıktığı şüphesi üzerinde duruluyor.

'DERBİYLE BÜYÜK PARA KAZANACAKTIK AMA...'
Kafe işletmecisi İbrahim Uzdilli, yangını sabah 6 sıralarında alanda çalışan temizlik görevlilerinden öğrendiklerini belirterek, ''Temizlik görevlileri, önce yangını kendileri söndürmeye çalışmış, ancak plazma televizyonlarının patlaması nedeniyle yangın bir anda büyümüş. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti, ancak büyük hasar oluşmasını engelleyemediler'' dedi.

Uzdilli, sadece kendilerine ait işletmede yaklaşık 100 bin TL'lik maddi hasar meydana geldiğini belirterek, ''Diğer dükkanları da düşündüğümüz de hasar çok büyük oranda. Bu akşamki derbi maçını göstererek, büyük paralar kazanmayı planlıyorduk. Ancak kısmet değilmiş. Neyse ki kafeteryaların sigortaları var'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...