Toprağa gömülü üç ceset bulundu

Gaziantep'te geçen 3 Mart'ta kaybolan 45 yaşındaki Emine Düzkaya, oğlu 27 yaşındaki Çağan Özoğlu ve gelini 22 yaşındaki Özlem Aslan Özoğlu'nun cesetleri, Kilis'in Afrin Çayı kenarında toprağa gömülü halde bulundu.

23.04.2012 - 14:20

Toprağa gömülü üç ceset bulundu

İddiaya göre işsiz Çağan Özoğlu, 1.5 yıldır arkadaşlık yaptığı Özlem Aslan Özoğlu'nun hamile kalması üzerine nikah kıydırıp düğün hazırlıkları için bir süre önce İstanbul'da yaşayan annesi Emine Düzkaya'yı çağırdı.

Düzkaya, 3 Mart'ta Gaziantep'e gelip oğluyla birlikte gelinleri Özlem Aslan Özoğlu'nun ailesinin evine giderek, düğün tarihi ve diğer hazırlıklarla ilgili görüştü. Bu görüşmenin ardından evden ayrılan anne, oğlu ve gelinlerinden bir daha haber alınamadı.

Düzkaya, Özoğlu ve Aslan aileleri, polise kayıp başvurusunda bulundu. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, 3 kişinin cep telefonlarını takibe aldı. Anne ile oğlunun telefonlarının sinyallerine Karşıyaka semtinde ulaşan polis, cihazları kullanan kişileri gözaltına aldı. Telefonların sim kartının şifresiz olduğu ve şüphelilerin telefonları çöp kutusunda buldukları bu şekilde kullandıkları ortaya çıktı. Gözaltına alınan bu kişiler serbest bırakıldı.

OTOMOBİLDEKİ LEKELER İNCELENECEK
Polisin sorguladığı Özlem Aslan Özoğlu'nun ailesi ise ifadelerinde Emine Düzkaya ve oğlunun evlerine gelip düğünle ilgili görüştüklerini ve daha sonra kızlarıyla birlikte ayrıldıklarını söyledi.

Polis, kızın ailesinin otomobilinde bulduğu 'kan benzeri' lekelerden örnekler alıp, DNA testi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

CESETLER BULUNDU
Olayla ilgili soruşturma çok yönlü sürdürülürken, dün akşam saatlerinde Kilis'in merkez Deliçay Köyü Afrin Çayı kenarında piknik yapanlar, topraktan dışarı çıkmış ve hayvanlar tarafından parçalanmış bir ayağı fark edince durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri tarafından bölgede çalışma başlatıldı. Yapılan kazılarda kayıp Emine Düzkaya, oğlu Çağan Özoğlu ve gelini Özlem Aslan Özoğlu'na ait olduğu ileri sürülen 3 ceset bulundu. Cesetler, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayı soruşturan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü de özel bir ekibi Kilis'e gönderdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...