Toprak: Beni öldürürlerse öldürsünler

Ankara'daki faili meçhul cinayetler soruşturmasında “tanık” olarak ifade veren işadamı Halis Toprak ''76 yaşındayım. Öldürürlerse, öldürsünler'' dedi.

Anadolu Ajansı 23.11.2011 - 12:22

Toprak: Beni öldürürlerse öldürsünler

İşadamı Halis Toprak, özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince 1990'lardaki bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ''tanık'' sıfatıyla ifade verdi.

İşadamı Halis Toprak, sabah saatlerinde avukatı Rasim Kuseyri ile birlikte adliyeye geldi.

Toprak, burada, ''tanık'' sıfatıyla, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel'e yaklaşık bir buçuk saat süreyle ifade verdi.

Toprak, adliyeden ayrılırken, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''bir ara 50 kişilik bir infaz listesi olduğu ve kendi ismininde bu listede yer aldığı yönünde duyumların kulağına geldiğini'' belirtti.

''Size bu duyumları iletenler devlet görevlileri miydi?'' sorusuna ''Hayır'' karşılığını veren Toprak, ''Yaşım gelmiş 76'ya. Öldürürlerse, öldürsünler'' ifadesini kullandı.

AVUKATI KUSEYRİ: DOĞRUDAN TEHDİT YOK
Avukat Kuseyri ise müvekkilinin ''tanık'' sıfatıyla ifade verdiğini bildirerek ''Müvekkilime ulaşan doğrudan bir tehdit yok. O bakımdan, onu kabul etmediği için şikayetçi olacağı bir husus da yok'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...