Toprak burçları Boğa, Başak ve Oğlak'tır. Toprak burçlarının temel özelliklerinden biri; güvenilir olmalarıdır. Bu, karakterlerinin son derece iyi gelişmiş olmasından kaynaklanır. Analiz ve gözlem yetenekleri sabırlarıyla birleşir ve kendilerini dikkatli ve başarılı kılar. Yeni fikirlere kapalı olmalarına, mekanlarını kolay kolay değiştirmemelerine, alıştıkları durum ve yöntemlerin dışına çıkmamalarına, radikal değişikliklerden sanki vebaymış gibi kaçınmalarına neden olan sabit fikirlilikleri, onları aynı zamanda sadık, sorumluluk sahibi, sebat eden, başladıkları işi kesinlikle yarım bırakmayan ve kararlarını mutlaka uygulayan azimli bireyler haline de dönüştürür. Pratik zekaya sahip, titiz insanlar olduklarından, kavramları iyi algılar, üretkenlikleri ile sorunlara etkin çözümler getirirler. Geleneksel değerleri savunmaları ile bilinirler; dürüstlük, bağlılık ve vefa gibi özelliklerden yoksun olmaları düşünülemez. Mantıklı oldukları söylenebilirse de, hassas yapılarının sert baskısının doğurduğu kin tutma huyları nedeniyle dengelerini kaybetmeleri işten bile değildir.

Güçlü iradeye sahip olmak ve tedbiri elden bırakmamak, diğer belirgin özellikleridir. Uzun vadeye yayılmış planları takip ederek huzur bulurlar. Bunun, uzun süreli ilişkiler, sağlam evlilikler, içten dostluklar kurmaya yönelmelerinde de rolü vardır. Çok hareketli bir yaşam içinde boğulur, her türden insanın dahil olduğu bir sosyal çevrede rahat edemezler. Hayatın güzelliklerinden ve konfordan hoşlansalar da, istikrarı bozacak olan her türlü dünyevi zevkten uzak dururlar. Diğer taraftan, alıştıkları şeylerden vazgeçememeleri, bazı şeylerden ya da kişilerden ayrılmak zorunda kaldıklarında onları bunalıma sokabilir. Eşi tarafından terk edilen, işinden çıkartılan, aile büyüklerinden birini kaybeden Toprak burçları yıkılırlar. Hassas yapıları, güzellik ve estetiğe son derece duyarlı hale gelmelerini sağlar.

Sanat konusunda ince bir zevk sahibidirler. Çirkin bir binanın önünde veya kırık bir kaldırım taşının yanında durmuş söylenen bir yabancı, büyük ihtimalle Toprak burçlarından birine mensuptur. Kısa veya illegal yolardan para kazanmaya çalışmaz, gerçek kazancın çalışılarak elde edildiğini bilirler. İş hayatlarında derli topludurlar. Tembelliğe kaymazlar. Dakik olmayı, karşılarındaki insana saygı gösterme yollarından biri olarak algıladıklarından ve saygıya da son derece önem verdiklerinden, ne olursa olsun randevularına zamanında giderler. Bazen, sinir bozacak şekilde sağlıklarına düşkün olurlar. Hastalandıklarına dair evhamlara kapıldıklarında, uğraşılması güç kişilere dönebilirler. İnsanların kendileri hakkında düşündükleri önemlidir çünkü itibarın, çevrenin gözünde itibarlı olmakla sağlanabileceğine inanır, kişinin, insanlardan saygı görmeden kendi kendisini saygın ilan edemeyeceğini bilirler.

Giriştikleri işlerden olumlu sonuçlar almak, aykırı olmamak, dış görünüme önem vermek, bu anlamda dikkat edilmesi gereken noktalar olarak ortaya çıkar. Duygularını dışarıya sezdirmezler ama çok öfkelendikleri zaman da insanları kaçıracak kadar korkunç olmanın önüne geçemezler. Uyum sorunu çeker, benimsedikten sonra ise fanatik olabilirler. Gelenekler ve geçmişin izleri, Toprak burçları sayesinde var olmaya devam eder.
http://www.astrologyanalyst.com