Toptan: Sivil savcılık daha hızlı olabilirdi

Meclis Başkanı Köksal Toptan, 'İrtica Eylem Planı Belgesi’yle ilgili iddialarla ilgili olarak, ''Başka konularda çok daha atak olan sivil savcılar, bu konuda daha süratli hareket edebilirdi'' dedi.

19.06.2009 - 02:13

Toptan: Sivil savcılık daha hızlı olabilirdi

TBMM Başkanı Köksal Toptan, TV8'de katıldığı programda, gündemdeki 'İrtica Eylem Planı Belgesi’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı, tartışmalarda siyasi partilerin, Genelkurmay Başkanlığı’nın ve hükümetin aynı safta yer almasının demokrasi adına gurur verici olduğunu söyledi.

Belgenin sahte olup olmadığı noktasında konunun süratla aydınlatılması gerektiğini vurgulayan Toptan, askeri savcılığın yanında sivil savcılığın da devreye girmesi gerektiğini belirtti.

Meclis Başkanı, "Başka konularda çok daha atak olduğunu gördüğümüz sivil savcılar bu konuda daha süratli hareket edebilirdi" yorumunu yaptı.

Toptan, "İyi bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Türkiye bunu hak etmiyor. Doğruysa da yanlışsa da iyi bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Süratle bunun ne olduğunun ortaya çıkarılması lazım. Başta mahkemelerimiz savcılarımız olmak üzere herkes, süratle işin gereğini yapıp, bunu aydınlatması, Türkiye'nin gündeminden en kısa sürede düşürülmesi gerekir" şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...