Törene gidemeyince canına kıydı

14 yaşındaki genç kızı, erkek arkadaşıyla görüşmemesini isteyen babası 23 Nisan törenlerine göndermediği, bunalıma giren kızın kendini astığı iddia ediliyor.

24.04.2010 - 09:57

Törene gidemeyince canına kıydı

Yalova merkeze bağlı Kazımiye köyünde oturan ve bir ilköğretim okulunun 8. sınıfında öğrenci olan M.E. (14), ailesinin evde olmadığı sırada, evinin yanındaki ahırın tavanına bağladığı ipi boynuna geçirerek yaşamına son verdi.

Genç kızın erkek arkadaşıyla görüşmemesi için babasının kendisini 23 Nisan törenlerini izlemeye göndermemesi sonucu bunalıma girip intihar ettiği öne sürüldü.   

Yalova Atatürk İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Maşide E. sabah kalktıktan sonra babası Cevat E'den Elmalı Köyü'nde yapılan 23 Nisan kutlama törenlerine gitmek için izin istedi.

İddiaya göre baba, kızı Maşide'yi, bu köyde yaşayan erkek arkadaşıyla görüşmemesini istediği için törene göndermedi.

'ARTIK HİÇBİR ŞEY UMRUMDA DEĞİL'
Bu duruma üzülen Maşide E. törenleri izlemeye giden 2 kardeşini uğurlarken, “Artık hiçbir şey umurumda değil” dedi.

Daha sonra evlerin önünde bulunan ahıra giden küçük kız, kendini iple tavana astı. Talihsiz kızın cesedini, hayvanlara yem vermek için ahıra gelen babası buldu.

Köy Muhtarı, Maşide'nin yaşadıklarını kardeşlerinden öğrendiğini söylerken, 4 çocuk babası olan Cevat E. ise kızının içine kapanık bir kişiliğe sahip olduğunu, ama intihar edeceğini hiç düşünemediklerini söyledi.

Olayla ilgili soruşturmaya Yalova Cumhuriyet Savcılığı'nca başlandı. Küçük kızın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.       

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...