NTV

Torununu bulana 500 bin lira ödül verecek

Türkiye

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Ali Çiftçi, Manisa’ya gittikten sonra kaybolan torununu 9 aydır arıyor. Çiftçi, torununu bulan veya haber getirene 500 bin lira ödül vereceğini söyledi.

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yaşayan 85 yaşındaki Ali Çiftçi, 9 aydır kayıp olan torunu 26 yaşındaki Gürkan Kaya'yı bulan veya haber getirene 500 bin lira ödül vereceğini söyledi.

Burhaniye İlçesi Yunus Mahallesi'nde oturan Ali Çiftçi, 9 ay önce Manisa'nın Salihli İlçesi'nde ortadan kaybolan torunu Gürkan Kaya'yı arıyor. Bursa'da yaşayan ve bir fabrikada işçi olarak çalışan Gürkan Kaya'nın yaklaşık 1 yıl önce evlendiğini belirten Ali Çiftçi şunları ifade etti:

"Torunum evlendikten 2- 3 ay sonra eşinin ailesi tarafından Manisa'nın Salihli İlçesi'ne götürüldü. Oraya gittikten bir süre sonra ortadan kayboldu. 9 aydan bu yana aramadık yer bırakmadık. Ancak, bugüne kadar hiçbir haber alamadım.

Kızım Meryem Kaya ve damadım Ergüden Kaya polise ve savcılığa da başvurdu. Aradan 9 ay geçmesine karşın şu ana kadar hiçbir haber alamadık. Torunumdan haber getirene 500 bin lira ödül vereceğim. Bu konuda herkesten yardım bekliyorum."