Toshiba'dan sahibini tanıyan televizyon

UL863 serisi LED televizyonlar 'yüz tanıma' özelliğiyle televizyon karşısında oturan dört kişiye kadar kullanıcıyı tanıyor.

28.04.2011 - 13:56

Toshiba'dan sahibini tanıyan televizyon

Dünyanın ilk 'yüz tanıma' özellikli televizyonlarını Toshiba duyurdu. UL863 serisi akıllı ve 'Kişisel' LED TV'ler, dört kişiye kadar kullanıcıyı tanıyor ve tercih edilen görüntü, ses ve kanal ayarlarını otomatik olarak seçiyor.

Ayrıca UL863 serisi cihazlar Toshiba’nın içerik ve hizmet platformu olan Toshiba Places uygulamasına da erişim sağlıyor.

Yeni seri televizyonlar, HbbTV (Hibrid yayın genişbant TV /Hybrid broadcast broadband TV) standardını destekliyor, USB video kayıt imkanı veriyor, dahili WLAN arayüzüne sahip ve Windows 7 sertifikalı. 81cm (32”), 94cm (37”), 107cm (42’’) ve 117cm (46”) ekran seçenekleri bulunan yeni UL863 serisi televizyonlar Türkiye’de 2011 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

Dâhili kamerası aracılığıyla çalışan “Yüz Tanıma” uygulaması ekran başındaki izleyiciyi (dört kişiye kadar) tanıyabiliyor. Her kullanıcı tarafından daha önceden belirlenen kişisel ayarları otomatik olarak seçebiliyor. Seçilen ayarlar kişisel görüntü ayarlarını ve kişisel kanal listesini içeriyor.

Televizyon ayrıca, kullanıcının tercih ettiği en son ses düzeyini de kaydederek televizyon yeniden açıldığında bu ayarı kullanıyor. Kişisel-TV, dâhili kamerası aracılığıyla, televizyon karşısında oturan biri olup olmadığını da fark ediyor. Uzun süre televizyon seyreden olmadığında, otomatik olarak televizyonu bekleme (stand-by) moduna alıyor. Enerji tasarrufu sağlayan bu özellik fark edilir şekilde kullanıcının ekolojinin korunmasına katkıda bulunmasına yardımcı oluyor.

KABLOSUZ BAĞLANABİLİYOR
Dahili WLAN arayüzü aracılığıyla UL 863 serisi televizyonlar kablosuz olarak kolayca ev ağlarına bağlanabiliyorlar; ayrıca Toshiba’nın notebooklar ve televizyonlar için geliştirilen internet tabanlı içerik ve hizmet platformu olan “Toshiba Places” uygulamasına da erişim sağlıyorlar. Cihazlar, Toshiba Places hizmet ve içerik portfolyosununun yanında, yayın aracılığıyla verilen TV hizmetleri ile genişbant ile verilen hizmetleri sorunsuzca birleştiren açık bir platform olan Avrupa standardı HbbTV 2 özelliğini de destekliyor.

Sürekli artan kanal sayısına paralel olarak, sayısız yayın ve film seçeneğini takip edebilmek için UL863 serisi televizyonlar USB video kayıt özelliğine de sahipler.

Sahibini tanıyan Toshiba'ların belli başlı özellikleri şöyle:

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...