Toz bulutu erken iniş yaptırdı

Ankara-Mardin seferini yapan ve CHP yöneticileri ile 19 ülkenin büyükelçilerinin de bulunduğu Anadolujet uçağı, Mardin'de toz bulutunun görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle Şanlıurfa'ya indi.

Anadolu Ajansı 07.03.2011 - 18:44

Bugün saat 13.50'de Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan havalanan Anadolujet uçağı, sabah saatlerinden itibaren bölgede etkili olan toz bulutunun görüş mesafesini düşürmesi nedeniyle Mardin Havalimanı yerine, Şanlıurfa GAP Havaalanı’na yönlendirildi.

GAP Havaalanı’na iniş yapan uçakta bulunan yolcular, bir süre burada bekletildikten sonra servislerle Mardin'e gönderildi.

Uçaktaki yolcular arasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Tunceli milletvekili Kamer Genç ile partililer, CHP İl başkanlığınca gönderilen bir otobüsle kara yoluyla Mardin'e hareket etti.

AB Türkiye Delegasyonu tarafından yılda iki kez düzenlenen ''Büyükelçilerinin Gezisi'' kapsamında Mardin'e giden, aralarında Hollanda, Almanya ve Danimarka'nın Ankara büyükelçilerinin bulunduğu 19 büyükelçi de bir süre VIP salonunda bekledi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Marc Pierini, aslında Mardin'e gitmek istediklerini, ancak ''kum fırtınası''nın yönlerini Şanlıurfa'ya çevirdiğini söyledi.

Büyükelçiler daha sonra servisle polis eskortu eşliğinde Mardin'e gitmek üzere yola çıktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...