NTV

Trabzon'da, 185 bin liralık telefon dolandırıcılığı

İHA

Türkiye

Trabzon'da bir kadın, eşinin isminin Reina saldırganının evinde çıktığını söyleyen dolandırıcılara 185 bin lira kaptırdı.

İlişkili Haberler

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yaşayan bir kadını arayan telefon dolandırıcıları eşinin isminin Reina saldırganının evinde çıktığını söyleyerek hesaptaki paralarını aldı.

Kendisini polis olarak tanıtan F.M. isimli dolandırıcı Fatma K.'yı (58) arayarak, ''Reina saldırısını gerçekleştiren kişinin İstanbul Esenyurt’daki evinde yapılan aramada eşinin ismi listede çıktı. Bankada bulunan hesaplarınızdaki paraları polise teslim edin'' dedi.

Fatma K., F.M’nin kendisine söylediklerini yerine getirerek bankaya gitti ve 90 bin TL’yi çekti. Dolandırıcının kendisine belirttiği Akçaabat sahilinde bulunan parkta elektrik direğinin altına bankadan çektiği 90 bin TL’yi bıraktı. Bir süre sonra tekrar arayan F.M. bankada bulunan başka parası olup olmadığını sorarak, varsa onları da Ortahisar ilçesi Yenimahale’de bulunan Diş Hastanesi'nin karşısındaki otoparkta bulunan bir TIR'ın lastiklerinin kenarına koymasını söyledi.

Bu uyarı üzerine ikinci kez bankaya giden Fatma K., hesabında bulunan diğer 95 bin TL’yi çekerek kendisini dolandıran kişilerin söylediği yere bıraktı. Eşi ile görüşen talihsiz kadın 185 bin TL dolandırıldığını anlayınca Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek şikayetçi oldu. Olayla alakalı soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlatırken vatandaşları da uyardı.

ETİKETLER