Trabzon'da 51 yangın kontrol altında, 4 noktada yangın sürüyor

SON DAKİKA HABERİ: Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 23 Aralık'tan bu yana farklı zamanlarda Trabzon’da çıkan toplam 55 örtü yangınının 51’inin kontrol altına alındığını duyurdu. Trabzon’daki 4 yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

trabzonyangın.jpg

Son dakika haberi! 

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) iki gündür Trabzon'da çıkan toplam 55 örtü yangınının 51’inin kontrol altına alındığını, 4 noktadaki yangın için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

OGM açıklamasında şöyle denildi:

"OGM, 23 Aralık 2019’dan bu yana Trabzon’da farklı zamanlarda 15 ayrı ilçede 55 noktada çıkan örtü yangınlarının 38’ini söndürdü. 13 noktada meydana gelen orman yangınını kontrol altına alan yangın ekipleri, bu yangınlarda soğutma çalışmalarını sürdürüyor. Trabzon’daki 4 yangında ise kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

Toplam 190 araç ve 650 personel ile müdahalede bulunulan yangınlar için Trabzon’a 23 ayrı ilden 37 adet arazöz sevk edildi. Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait araçlarda yangına müdahalede bulundular.

Trabzon genelindeki yangınlarda herhangi bir can kaybı yaşanmadı ancak 21 mezra evi (bağ evi tarzı) yandı.

Dernekpazarı İlçesi Günebakan Mahallesinde 9 ev, Araklı ilçesi Yeniköy Mahallesinde 2 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. Ancak şu an için tehlikenin ortadan kalkmasıyla vatandaşlar evlerine döndü.

Yangınlarda yaklaşık 260 hektarlık orman alanı ile 10 hektarlık tarım alanı (fındık bahçesi) etkilendi. Halen zarar gören alanlardaki hasar tespit çalışmaları devam ediyor."

Sayfa Yükleniyor...