Trafik kazaları 'cazip ev’in fiyatını düşürdü

Evinin duvarına 2 yıl içinde 5 kere araba çarpan Tom Wardle, satış fiyatını 75 bin sterlin indirdiği 'cazip ev'e alıcı bulamıyor.

24.07.2012 - 12:45

Trafik kazaları 'cazip ev’in fiyatını düşürdü

İngiltere Worcestershire’daki 4 odalı aile evlerini satışa çıkaran 66 yaşındaki Tom ve 72 yaşındaki Shirley Wardle çifti, alıcı bulamamaktan şikâyetçi. İdeal aile evi, 2 yıl içinde kontrolden çıkıp bahçe duvarına çarpan 5 araba nedeniyle talep görmüyor.

18 yıldır yaşadıkları evlerini 2010 yılında satışa çıkaran çift süregelen kazalar nedeniyle evin satışını gerçekleştiremiyor. 350 sterlin değerindeki evin fiyatında 75 bin sterlin indirime giden Wardle ailesi yine de alıcı bulamıyor.

Yola 13 metre uzaklıkta bulunan ev, keskin bir virajın çok yakınında bulunuyor. Bu nedenle yağışlı havalarda sürücülerin bu virajda kaza yapması kaçınılmaz bir hal alıyor.

Tom Wardle bu yolda, 2010 yılından beri 16 adet kaza olduğunu belirtiyor.

Emekli çiftin açıklamalarına göre bu kazaların sebebi yoldaki problem. Yerel konsey yetkililerine yolun yüzeyinin düzeltilmesi için başvuran Wardle çifti, olası ölümcül kazaları önlemeyi hedefliyor. Fakat konsey yetkililerine göre yol yüzeyinde kazalara neden olan bir problem bulunmuyor.

Bugüne kadar evin tadilatına harcanan rakam ise 15 bin sterlini buluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...