Ankara'da, Kuzey çevre yolu Batıkent kavşağı yakınında, dün gece saat 20.00 sıralarında bir kaza meydana geldi.

Recep Aytaç yönetimindeki vinç, seyir halindeyken arızalandı. Bir süre sonra aracın tamiri için bölgeye başka bir otomobil geldi.

Vincin tamiri sürerken trafik polisleri de trafik akışının etkilenmemesi için olay yerinde güvenlik önlemi aldı.

İddiaya göre, aracın tamiri devam ederken o esnada hızlı bir şekilde seyir halinde olan ve plakası belirlenemeyen bir otomobil, dubaların arasına dalıp park halindeki araçların bulunduğu noktaya ilerledi. Trafik polisleri son anda kaçmayı başardı.

Süratli araç, ilk önce tamire gelen araca, ardından da vince çarptı. Kaza sonrası ortalık savaş alanına döndü.

Olay yerine itfaiye ve ambulans ekipleri sevk edildi. Kazada otomobildeki 7 kişi ile vinci tamir etmeye gelen 3 kişi yaralandı. Otomobildeki yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

İtfaiye ekipleri yoldan çıkarak park halindeki vince ve otomobile çarpan aracın içinde sıkışmış halde bulunan yaralıları kurtarmak için çalışma başlattı. Aralarında iki küçük çocuğun da bulunduğu yaralılar tek tek araçtan çıkarılıp sedye yardımıyla ambulansa taşındı.

Yaralılar Recep Aytaç, Adil Yelmenoğlu, Halil Ünver, Hüseyin Yüzbaşı, Nalan Yüzbaşı, Cemal Yüzbaşı, küçük çocuklardan Şakir Yüzbaşı ve ismi öğrenilemeyen 3 yaralı daha yapılan müdahalenin ardından ambulanslarla çeşitli hastanelere sevk edildi.