Otomobilini durdurup, zor yürüyen yaşlı adama yardım etti

Kahramanmaraş'ta otomobilini durduran kadın sürücü, bastonla yürüyen yaşlı adamı karşıdan karşıya geçirdi. Yardımsever kadın, yaşlı adama dolmuş parası da verdi.

Haberler 26.12.2014 - 17:20

Otomobilini durdurup, zor yürüyen yaşlı adama yardım etti

4 gün önce öğle saatlerinde Tükel Kavşağında meydana gelen olayda otomobiliyle işyerine giden Aslıhan Kırmacı, yolun karşısına geçemeyen eli bastonlu yaşlı kişinin zorlandığını gördü.

Yayaların bile çarpıp elindeki malzemelerin yere saçılmasına ve bir toplu taşıma aracının yaşlı adamın üstüne sürmesine dayanamayan Kırmacı, dörtlüleri yaktıktan sonra aracından inerek bastonuyla yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı adamın yanına gitti.

Kolundan tuttuğu yaşlı adamı yaya geçidinden yolun karşısına geçiren Kırmacı, kaldırımda beklemesini istediği yaşlı adama kadın arkadaşı aracılığıyla para gönderdi.

Şehir kameralarına yansıyan olayda, yaşlı adam Onikişubat Stadı yönüne, Kırmacı ise otomobille işyeri olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne gitti.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEY DEĞİL”

Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda şehir plancısı olarak çalışan Aslıhan Kırmacı, bunun insani bir durum olduğunu söyledi.

Yine öyle zor durumda olan bir kişi olsa yine aynı yardımı yapacağını dile getiren Kırmacı, şunları kaydetti:

"Öğle arasında işyerime dönerken yaşlı amcanın karşıdan karşıya geçemediğini fark ettim. Kendisine bir yaya çarptı elindeki poşetler falan yere saçıldı. Daha sonra bir toplu taşıma aracı müsaade etmedi yaşlı amcanın karşıya geçmesine. Amca da topallıyordu. Elindeki bastona rağmen zor yürüyordu. Bende aracımla refüje geldiğimde baktım ki yayaların karşıya geçme saniyesi az kalmış. Flaşörleri yakıp arabamdan inerek trafiği alt üst etmeyi göz alarak amcayı yolun karşısına geçirdim. Bu aslında çok da önemli bir şey değil. Herkesin yapması gereken bir durum. Evet yolun ortasında durup trafiği bir şekilde aksatmak kötü bir şey ama sonuçta biraz duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum."

Kırmacı, "Yaşlı amca daha sonra dolmuş durağının nerede olduğunu sordu. Durakları gösterdim sonra 'bozuk paran var mı?' dedi. O anda cebimde yoktu arabaya dönmek zorundaydım. Yanımda da bir arkadaşım oturuyordu ondan rica ettim o verdi" diye konuştu.

Kırmacı, yine aynı bir durumla karşılaşması halinde tekrar aynı yardımı söz konusu kişiye yapacağını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...