KKTC'nin Güzelyurt şehrinde dün saat 16.30 sıralarında narenciye bahçesini çapalayan traktörün çamurluğunda oturan 9 yaşındaki Erdem Hırka, dengesini kaybederek düştü. Kazada, Erdem Hırka'nın sağ ayağı bilekten koptu.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı çocuk ameliyata alındı. Ardından ailesi İstanbul Memorial Hastanesi ile iletişime geçti. Kopan ayağın yerine dikilmesi için Erdem Hırka, Ercan Havalimanı'na getirilerek Türk Hava Yolları'nın TK-967 seferiyle dün saat 19.00'da uçağa bindirildi.

Uçağın kaptan pilotu, İstanbul hava sahasına girince İstanbul Atatürk Havalimanı Trafik Kontrol Kulesi'ne durumunu bildirerek acil iniş izini istedi. Kulenin, acil izni vermesinin ardından uçak, İstanbul'a dün saat 20.35'te indi.

Uçak park alanına giderken ambulifit adı verilen asansör sedyenin hazır bekletildiği görüldü. THY hostesinin ve uçağa sağlık hizmeti veren görevlilerin uçağın arka kapısından hızlı hareket ettikleri görüldü. Erdem Hırka, sedye ile ambulifte konuldu. Kopan ayak bileğinin de özel bir kutuda taşındığı öğrenildi.

Erdem Hırka, daha sonra ambuliftten alınarak ambulansa taşındı. Hırka'nın Memorial Hastanesi'ne götürülerek ameliyata alındığı öğrenildi.