Trakya için sağanak Orta Karadeniz için güneş çarpması uyarısı

Marmara Bölgesi'nde, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın kuzey ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Orta Karadeniz için ise güneş çarpması uyarısı yapıldı.

Anadolu Ajansı 25.06.2019 - 11:41

Trakya için sağanak Orta Karadeniz için güneş çarpması uyarısı

Yurt genelinde hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken Marmara Bölgesi için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgedeki hava sıcaklığında önemli değişiklik beklenmiyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede, parçalı bulutlu hava hakim olacak.

Öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın kuzey ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak beklenen bölgede, rüzgarın güney kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi öngörülüyor.

ORTA KARADENİZ İÇİN GÜNEŞ ÇARPMASI UYARISI

Öte yandan Orta Karadeniz için ise yüksek sıcaklık uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Samsun, Kastamonu, Amasya, Çorum, Ordu, Sinop ve Tokat'ta hafta boyunca hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 7 derece üzerinde seyredeceğinin tahmin edildiği aktarıldı.

Açıklamada, yüksek sıcaklıklar nedeniyle vatandaşların, güneş çarpması gibi sağlık sorunlarına karşı tedbirli ve dikkatli olması gerektiği tavsiyesinde bulunuldu.

VİDEO: İSTANBUL'DA YÜKSEK NEM NE ZAMAN DÜŞECEK? (SICAKLAR BUNALTIYOR)

Sayfa Yükleniyor...