Trakya'da kar kalınlığı 15 cm

Tekirdağ Malkara ve Hayrabolu'da sabaha karşı etkili kar yağışı görüldü. Marmara'da poyrazın hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşırken, İstanbul'da bugün sıcaklık 4 derece hissedilecek.

Haberler 08.03.2010 - 10:19

Ege'den dün akşam yurda giriş yapan yağışlı hava Trakya'da etkisini gösterdi.

Tekirdağ'ın Malkara ve Hayrabolu ilçesinde sabaha karşı kar etkili yağdı.

Malkara ilçe merkezinde kar kalınlığı yer yer 8-10 santimetreye ulaştı. Yüksek kesimlerdeki köylerde ise kar kalınlığının 15 santimetre olarak ölçüldü.

Gece etkili olan şiddetli poyraz ve yağmur da Marmara Denizi'nde ulaşımını olumsuz etkiledi.

Boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden 34 yerli ve yabancı bandıralı şilep ve tanker saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan poyraz nedeniyle rotalarını Şarköy sahillerine çevirdi.

Gemilerde bulunan personel de şiddetli poyraz ve yer yer 2,5 metreyi aşan dalgalar nedeniyle karaya çıkamayarak geceyi gemilerinde geçirdi.

Kuzey Ege'deki kuvvetli poyrazın saatteki hızı zaman zaman 50-60 kilometreye ulaştı. Fırtına nedeniyle, saat 16.00'da Gökçeada'dan, saat 18.00'da ise Kabatepe'den yapılması planlanan araba vapuru seferleri geçici olarak durduruldu.

İSTANBUL 4 DERECE HİSSEDİYOR
Pazartesi ve salı günü 'nin neredeyse tamamında kuvvetli rüzgar ve fırtına olacak.

Marmara'da poyraz çok şiddetli esiyor, sert poyraz hissedilen sıcaklığı da düşürecek. Yağmur altındaki İstanbul'da poyraz Boğaz'ın Karadeniz çıkışında kuvvetli esecek, sıcaklık 4-5 derece hissediliyor.

Sayfa Yükleniyor...