Tramvay kurbanı toprağa verildi

İstanbul'da önceki gün tramvay çarpması sonucu hayatını kaybeden Denis Tekin'in cenazesi Hatay'ın Dörtyol ilçesinde toprağa verildi.

Anadolu Ajansı 13.03.2010 - 15:25

İstanbul'da öğrenim gördüğü Bahçelievler Kemal Hasoğlu Lisesi’nden çıkışında tramvayın çarpması sonucu hayatını kaybeden 15 yaşındaki Denis Tekin'in cenazesi, İstanbul'dan Hatay'ın Dörtyol ilçesi Özerli Çay Mahallesindeki baba evine getirildi.

Tekin'in cenazesi, Özerli Mahallesi Camisi'nde kılınan namazın ardından Özerli Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Denis Tekin'in annesi Gülcan Tekin ve diğer yakınlarının yanı sıra vatandaşlar katıldı. Bu arada, İspanya'da lokanta işletmeciliği yapan baba Fadıl Tekin ise cenaze törenine katılamadı.

Amca Volkan Tekin, kazada ihmal olduğunu, diğer ailelerle de konuşarak dava açmayı düşündüklerini söyledi. Tekin, şunları kaydetti;

''Acımız çok büyük. Yeğenim ihmalden öldü. Okul yöneticileri bir kaç kez ilgili yerlere müracaat ederek buraya üst geçit yapılması konusunda uyarmışlar. Ancak ilgilenen olmamış. Buraya toplu geçişler için bir görevli bulundurulabilirdi daha önce de benzer kazalar yaşanmış. Biz diğer ailelerle de bir fikir birliğine vararak dava açmayı düşünüyoruz, taziye işlerinden sonra İstanbul'a dönünce bu konuyu görüşeceğiz.''

Bağcılar-Zeytinburnu seferini yapan tramvay, Akif Durağı yakınlarında 3 öğrenciye çarpmış, öğrencilerden ikisi tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...