Trende uyuklayana reklam sürprizi

Reklamları hayatımızın her yerinde görmeye alıştık.

05.07.2013 - 17:46

Trende uyuklayana reklam sürprizi

Telefonlarımızda kullandığımız uygulamalar, TV ekranları, internet tarayıcıları, reklam panoları, radyo ve dergiler yetmezmiş gibi, reklamlar artık kafamızı yasladığımız camlara bile ulaşmayı başardı.

Reklamda ipin ucunu kaçıran Almanya’nın  BBDO şirketi, Sky Deutschland yayın şirketi için trenlerde ilk kez tanık olduğumuz bir reklam türünü hayata geçirdi. Münih şehri ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki trenlerde, uyuklamak için kafasını cama yaslayan yolcular, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalıyor.

Bir anda kafalarının içinde, kendilerinden başka kimsenin duyamayacağı bir ses beliriyor. Yolcular rüya görmüyor, aksine, bir verici aracılığıyla kemik iletimi yoluyla yüksek frekanslı titreşimler gönderiliyor.

BBDO tarafından Ocak ayında hayata geçirilen reklam kampanyasında, şakaklarından kulaklarına kemik yoluyla iletilen titreşimler, yolcuların kulaklarında Sky Deutschland reklamı yapan bir sese dönüşüyor.

YOLCULAR ŞAŞKIN
Dünyada benzeri olmayan uygulama karşısında neye uğradığı şaşıran yolcular durumdan pek memnun olmasa da, reklam kampanyasının tüm Almanya’ya yayılması söz konusu.

Mashable sitesine açıklama yapan BBDO, “Yolcular şaşırdıkları kadar bu reklam türünden hoşlandılar... Gelen olumlu tepkiler sonrasında reklamı Almanya genelinde uygulamayı düşünüyoruz” denildi.

Google Glass gözlüklerinde kullanılan kemik iletimi teknolojisinin farklı bir uygulaması olarak beliren reklamın, gelecekte müzik, hava durumu, ulaşım bilgileri gibi bilgilerin aktarılmasında da kullanılması düşünülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...