Troya, Mısır'da piramitler önünde sahne aldı

Genel Sanat Yönetmenliğini Mustafa Erdoğan'ın yaptığı "Troya Dans Grubu", Mısır'ın başkenti Kahire'de piramitler önünde sahne aldı.

Anadolu Ajansı 12.04.2009 - 13:21

Troya, Mısır'da piramitler önünde sahne aldı

Giza Piramitlerinin yer aldığı bölgede Keops piramidi önüne kurulan özel platformda sahne alan 120 kişilik grup, yaklaşık 2 saatlik gösteri sundu.

Gösteriyi, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eşi Suzan Mübarek, oğlu Cemal Mübarek, Mısır Kültür Bakanı Faruk Hüsni, Eski Eserler Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Zahi Havas, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşi Gülten Günay, Mısır Büyükelçisi Şafak Göktürk, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı ve yaklaşık 5 bin sanatsever izledi.

Gösteri, Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan'ın finalde yaptığı kılıç şovuyla sona erdi.

Mustafa Erdoğan, gösteriden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlarken, Mısır'da kendilerine gösterilen ilgiden ötürü çok memnun olduklarını, Kahire'de 5 gösteri yapacaklarını kaydetti.

Gösteri biletlerinin tamamının satıldığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:
"Burada bize inanılmaz bir sevgi var. Hatta Mısır'da piramitlere en yakın gösteriyi yapan grubuz. Dünyada bunu yapabilen ilk grup olduk. Shakira konseri, Aida Müzikali bile piramitlere 5 kilometre uzakta gerçekleştirildi. Bu yıl bir ilk de yaşandı. İlk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürlüğü bize destek oldu. Kahire'ye THY'ye ait özel uçakla geldik. Bakanlığımıza ve yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz."

Öte yandan gösteriyi izlemek amacıyla Kahire'ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın eşi Gülten Günay ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, gösterinin ardından Mustafa Erdoğan'ın yanına gelerek tebrik etti.

Taşbaşı, Mustafa Erdoğan ve grubunun Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek, gruba desteklerinin süreceğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...