TRT Bursaspor hesabı verecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim bölgesi Bursa'da bir esnafın TRT'yi şikayet etmesi üzerine 'Hesabını göreceğiz' dedi.

Anadolu Ajansı 07.08.2011 - 19:11

TRT Bursaspor hesabı verecek

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Valiliğin Bursa milletvekillerine vereceği iftara katılmak üzere Bursa'ya gitti.

Vali Şahabettin Harput ile birlikte şehir turuna çıkan Arınç, öğle namazını Ulu Camii'de kılan ve çıkışta kendisini bekleyen cemaatle konuşan Arınç, bir esnafın şikayetini dinledi.

Aynı zamanda Bursaspor kongre üyesi olduğu öğrenilen esnaf, yeşil beyazlı takımın Avrupa kupası maçını vermeyen TRT'yi şikayet edince Arınç da 'hesabını göreceğiz' dedi.

Esnaf Cemal Tansel'in, TRT'nin bağlı olduğu Başbakan yardımcısı Arınç'a, ''Bursaspor'un Avrupa Kupası maçını vermeyen TRT'yi kınıyorum. Bursaspor'un Avrupa Kupası maçı var. Bekledik bir kanal versin diye, hiçbir kanal vermedi'' tepkisi dedi.

Arınç da, ''Kına... Hesabını göreceğiz onun'' diye cevap verdi.

"MAÇI VERMEMEK BÜYÜK EKSİKLİK"
Bülent Arınç, konuyla ilgili, Bursa milletvekillerinin katılımıyla düzenlenen iftar yemeği sonrasında da açıklamalarda bulundu:

"Bursaspor maçının TRT'den neden verilmediği konusunda ilk soru önergesi Bursa'dan gelmiş, Arkadaşıma (CHP Milletvekili Aykan Erdemir) teşekkür ediyorum. Bugün bir yerden geçerken esnafın birisi 'TRT'yi kınıyorum' dedi, ben de 'kına' dedim, 'Ankara'ya gidince hesabını soracağım' dedim. Yani Bursaspor'un kupa şampiyonasındaki maçını şu ya da bu sebeple vermemiş olmak büyük eksikliktir. Kendilerine göre bir sebep bulacaklardır mutlaka ama Ankara'ya gidince bunu kendileriyle konuşacağım. Bursaspor hepimizin ortak paydasıdır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...