TRT’den ‘Balyoz’ açıklaması

TRT Genel Müdürlüğü ‘Balyoz’ iddialarıyla ilgili haberleri ilk vermelerine ilişkin, “Bu durumu garipseyenler, artniyetli olarak yorumlar yapmış ve kamuoyunu yanıltmıştır'' denildi.

Anadolu Ajansı 23.02.2010 - 16:18

TRT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ''Balyoz Planı'' iddiaları soruşturması kapsamında savcılık emriyle bazı tutuklamaların olduğuna ilişkin Türkiye'deki bütün haber bültenlerinde ''flaş haber'' geçildiği, tüm basının bu konuyu ayrıntılarıyla işlediği ifade edildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi;

''Hal böyleyken, TRT'nin bu tutuklama haberlerini herkesten önce vermesini garipseyenler artniyetli olarak yorumlar yapmış ve kamuoyunu yanıltmıştır. Habercilik refleksi her geçen gün artan TRT Haber Dairesi Başkanlığı, dün olduğu gibi gelecekte de habercilik yarışında önde olacaktır.

Uzman muhabir anlayışıyla çalışan ve Türkiye'nin haber olması muhtemel tüm noktalarına ulaşan TRT Haber Dairesi Başkanlığı, 'Balyoz Planı' haberlerini rakiplerinden 2 saat önce duyurarak habercilik başarısına imza atmıştır. TRT'nin habercilik başarısını kıskanıp komplo yorumları yapanlar, her şeyden önce emniyet, valilik, adliye muhabirlerinin olup olmadığını iyi düşünmelidirler.

TRT, gelişmeleri anında kamuoyuna duyurup tarafsız, güvenilir habercilik yapmaktadır. Yaptığımız haberlerin doğruluğuna, tarafsızlığına yorum yapamayanların 'TRT bu haberleri niçin önceden biliyor?' suçlamalarını kınıyor, TRT'nin habercilik başarısını karalayanları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...