Trump Towers Alışveriş Merkezi açıldı

Trump Towers Alışveriş Merkezi'nin açılışını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.

19.04.2012 - 17:49

Trump Towers Alışveriş Merkezi açıldı

Donald Trump'ın Avrupa'da gerçekleştirdiği ilk projesi, Trump Towers Alışveriş Merkezi'nin açılış töreni İstanbul'da gerçekleştirildi. Açılış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı.

Başbakan Erdoğan, açılış konuşmasında; İstanbul'un finans merkezi olma yolunda ilerlediğini belirterek, Türkiye'de yapılan yatırımın karşılığının alındığını söyledi.

Erdoğan, Türkiye'nin yeni nazım imar plan uygulanmasında artık rastgele bir yapılanma değil, kontrollü bir yapılanmayı sağlamanın adımlarını attıklarını vurguladı ve Boğaz'ı yeniden ele alacaklarını şu sözlerle açıkladı:

"Boğaz'ı yeniden ele alacağız. Boğaz'ı yeniden ele almak suretiyle Boğaz'daki çirkin yapılanmayı ortadan kaldıracağız. Ve yapılması gereken müdahaleleri de yapacağız. Burada merkezi yönetim, Büyükşehir, ilçe belediyeleri işi birlikte yürütmekte kararlıyız. En ufak bir geri adım atma burada söz konusu değil. Galataport, Haydarpaşa Port, bunun yanında Yassıada... Orası inşallah Yassıada olmaktan çıkacak ve bir özgürlük adası haline gelecek. Onun da projesi bitti.

Kanal İstanbul sözüm vardı. Onun proje çalışmaları devam ediyor. İnşallah proje biter bitmez Kanal İstanbul da sahibini bulacak ve Kanal İstanbul ile birlikte ikinci bir alternatif boğazı İstanbul'a kazandırmış olacağız. İki yakada iki birer milyonluk şehir ve bunun yanında kapasitesi 100 milyon olan İstanbul Havaalanı'nı yapacağız. Onun da çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda bu yıl içinde bunların ihaleleri yapılacak ve inşaat çalışmaları başlayacak."

'İstanbul Modern'in yıkılması' konulu haberlere üzüldüğünü de dile getiren Erdoğan; "Ben bu ülkede Başbakan olduğum sürece İstanbul Modern yerinde duracaktır" dedi.

Trump Towers Alışveriş Merkezi, 206 rezidans dairesi ve 86 ofisten oluşuyor.

Trump Towers'da çocuklara özel alışveriş merkezi konsepti kapsamında D&R, 117 mağazası içinde ilk çocuk mağazasını açacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...