TSK: 1 asker şehit oldu 3 asker yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'daki çatışmalarda 1 askerin şehit olduğunu, 3 asker yaralandığını açıkladı.

Haberler - NTV Haber 12.02.2017 - 12:15 | Son Güncelleme : 12.02.2017 - 17:31

TSK: 1 asker şehit oldu 3 asker yaralandı

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan bilgilendirmeye göre, DAEŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek için Suriye'nin kuzeyine yönelik 24 Ağustos'ta başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor.

Harekat kapsamında sabah terör örgütü DAEŞ üyeleriyle yaşanan çatışmalarda bir asker şehit oldu, 3 asker yaralandı.

Yaralıların hemen hastaneye kaldırılarak tedaviye alındığı belirtilen açıklamada,"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

31 BİNA İMHA EDİLDİ

Öte yandan Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklarla gerçekleştirilen hava harekatıyla 31 bina ve biri silahlı iki araç imha edildi.

Topçu birlikleri DAEŞ'e ait 174 hedefi ateş altına aldı. Genelkurmay Başkanlığı düzenlenen hava borbardımanına ilişkin görüntüleri de paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...