TSK, silahlı İHA Bayraktar ile vurdu, 5 terörist öldürüldü

TSK'dan yapılan açıklamada, Aktütün bölgesine silahlı İHA Bayraktar ile düzenlenen hava harekatında 5 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Haberler - NTV Haber 10.09.2016 - 15:34 | Son Güncelleme : 10.09.2016 - 18:58

TSK, silahlı İHA Bayraktar ile vurdu, 5 terörist öldürüldü

Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 terörist öldürüldü.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, bugün 11.29-12.16 saatleri arasında Hakkari Yüksekova-Dağlıca kırsalında, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca ile hava harekatı düzenlendiği belirtildi.

Hava taarruzunda bölgede tespit edilen 5 hedefin imha edildiği, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının ise emniyetle üslerine döndüğü bildirildi.

Açıklamada, bugün, Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgedesaat 10.15'te anlık alınan istihbaratın sonucunda Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında ise 5 teröristin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.

29 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

TSK'dan öncesinde de bir açıklama yapıldı. Açıklamada, 29 Ağustos'ta Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 12.30-13.55 saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen harekat sonrası yapılan keşfe ilişkin bilgi verildi. 

Buna göre harekatta, 29 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından harekatın gerçekleştiği güne ilişkin daha önce yapılan bilgilendirmede, operasyon sırasında bölgede tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerinin ateş altına alınarak imha edildiği, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine geri döndükleri ifade edilmişti.

Sayfa Yükleniyor...