TSK: Cerablus'ta 21 hedef 108 atışla vuruldu

TSK'dan yapılan açıklamada, Suriye'nin Cerablus bölgesinde teröristlere ait 21 hedefin 108 atışla vurulduğu belirtildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.08.2016 - 09:14 | Son Güncelleme : 30.08.2016 - 10:21

TSK: Cerablus'ta 21 hedef 108 atışla vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Suriye'de koalisyon güçleri desteğindeki Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) tarafından gerçekleştirilen "Fırat Kalkanı Harekatı" kapsamında, dün saat 16.30'dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu bildirildi.

TSK'dan yapılan açıklamada, terör örgütü IŞİD başta olmak üzere, terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğini artırmak ve koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla 24 Ağustos'ta başlatılan "Fırat Kalkanı Harekatı"nın, 'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile BM'nin IŞİD ile mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdüğü belirtildi.

Harekatın 7'nci gününde, dün saat 16.30'dan itibaren Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 21 hedefin, Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğu kaydedildi.

Öte yandan, koalisyon hava kuvvetlerine ait A-10 tipi iki uçakla, dün gece saat 23.10'da Cerablus bölgesi civarında tespit edilen iki IŞİD hedefinin vurularak imha edildiği açıklandı.

Açıklamada, Suriye kuzeyinde yürütülen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, bölgede yaşayan sivillerin zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...