TSK: Fırat Kalkanı Harekatı'nda 10 asker şehit oldu

TSK'dan yapılan açıklamada, El Bab'da üç ayrı intihar saldırısında 10 askerin şehit olduğu, 6'sı ağır 18 askerin de yaralandığı açıklandı. Açıklamada, "67 hedef imha edildi, 138 DAEŞ'li terörist öldürüldü" ifadelerine yer verildi.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 21.12.2016 - 21:37 | Son Güncelleme : 22.12.2016 - 03:51

TSK: Fırat Kalkanı Harekatı'nda 10 asker şehit oldu

TSK'nın Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El-Bab üç ayrı bombalı araç saldırısı düzenlendi.

TSK'dan yapılan açıklamada, düzenlenen intihar eylemlerinde 10 askerin şehit olduğu, 6'sı asker 18 asker yaralandığı duyuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, harekat kapsamında, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, havadan ve karadan sağlanan yoğun ateş desteğiyle El-Bab'ın ele geçirilmesine yönelik ileri harekata devam edildi ve El-Bab-Halep yolunda tam kontrol sağlandı.

Bölgedeki topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtalarıyla El-Bab bölgesinde tespit edilen DAEŞ terör örgütüne ait hedefler yoğun ateş altına alınırken, şu ana kadar topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtalarıyla 3 ZSU-23 silah monteli, 2 DOÇKA monteli, 3 Ağır Makinalı Tüfek monteli pikap ateş altına alınarak imha edildi.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarınca yapılan hava taarruzları sonucunda 67 hedef vurularak imha edilirken, ateş destek vasıtaları tarafından açılan ateşlerle çok sayıda DAEŞ hedefi vuruldu. Açılan ateşler ve meydana gelen çatışmalar sonucunda 138 DAEŞ teröristi etkisiz hale getirildi.

Çok sayıda teröristin yaralı olduğu ve bulundukları alanlardan tahliyelerinin, yoğun ateş altında olmaları nedeniyle gerçekleştirilemediği de telsiz konuşmalarından öğrenildi.

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında kuşatılan El-Bab meskun mahallinin kontrol edilmesine yönelik harekatın da devam ettiği belirtildi.

Gün içindeki çatışmalar ve yapılan bombalı saldırılarda da 4 asker şehit olmuş, 15 asker yaralanmıştı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI MECLİS'İ BİLGİLENDİRECEK

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Fırat Kalkanı Harekatı ve El-Bab'taki gelişmelerle ilgili olarak bugün Meclis'i bilgilendireceklerini açıkladı.

Işık, "Bilgileri tam ve sağlıklı olarak alalım, derleyip toplayalım ve hem kamuoyunu, hem de Meclisimizi doğru bilgilendirelim. Şimdi böyle bilgileriyle konuşmak olmaz. Şu anda arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar" dedi.

Sayfa Yükleniyor...