Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazim Altıntaş ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük ile birlikte bölgedeki birliklerde incelemelerde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Siirt Valisi Musa Çolak’ı ziyaret etti.

Bölgedeki askeri birlikleri ziyaret etmek üzere geldiklerini belirten Orgeneral Ceylanoğlu, "Buradaki askeri birlikleri ziyaret etmek amacıyla bölgeyi geziyoruz. Bu kapsamda geldiğimiz Siirt'te sayın valimizi ziyaret ettik. Ordu komutanları ile birlikte iç güvenlik bölgesinde görev yapan kahramanları görmeye geldim. İsteklerini, destek vereceğimiz konuları konuşacağız'' dedi.

Bir gazetecinin son günlerde TSK’ya yönelik eleştirileri hatırlatması üzerine Orgeneral Ceylanoğlu, "Türk Silahlı Kuvvetleri hiçbir şeyden etkilenmez, vatan hariç" yanıtını verdi.

Vali Çolak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ceylanoğlu ve diğer komutanlara teşekkür etti. Vali Çolak daha sonra Ceylanoğlu'na bayrak motifli Siirt Battaniyesi hediye etti.