TSK: Siteleri izleme direktifi 2000 yılına ait

Genelkurmay, irticai konusunda faaliyet gösteren internet sitelerinin Başbakanlık'ın 2000 yılındaki direktifi ile izlendiğini duyurdu.

NTV Haber 07.11.2009 - 17:13

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, Haftalık Bilgilendirme Toplantısı’nda, elektronik posta aracılığıyla medyaya gönderilen ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) irticayla mücadele kapsamında takibe aldığı internet sitelerinin sıralandığı ihbar mektubuyla ilgili soruları yanıtlamıştı.

Çubuklu "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Başbakanlığın ilgili plan ve direktifleri çerçevesinde irticai ve bölücü tehdit unsurlarını izlemek üzere kurulmuş, işletilmiş internet siteleri bulunmaktadır" demişti.

Çubuklu, "Başbakanlığın direktifi sadece Genelkurmay Başkanlığı’nı mı, tüm kamu kurum ve kuruluşlarını mı kapsıyor"sorusuna ise Tuğgeneral Çubuklu, "Tabii tüm kamu" yanıtını vermişti.

Bu açıklamaların ardından Başbakanlık harekete geçmiş ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan "Böyle bir direktifin kimin tarafından verildiği" hakkında bilgi verilmesini istemişti.

Genelkurmay Başkanlğı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, başbakanlığın internet sitelerini takip edin direktifinin 2000 yılına ait olduğu belirtildi. Genelkurmay, kurum bünyesinde kurulan bazı sitelerin de 2007'de iptal edildiğini duyurdu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...