TSK: Zap'taki PKK hedefleri vuruldu

Genelkurmay, savaş uçaklarının Zap-Avaşin bölgesinde tespit edilen PKK hedeflerine dün hava harekatı yaptığını duyurdu.

13.03.2009 - 15:02

Haftalık basın bilgilendirme toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, savaş uçaklarının Zap-Avaşin bölgesinde tespit edilen terör örgütü PKK hedeflerine dün hava harekatı düzenlediğini açıkladı.

Tuğgeneral Gürak, harekatta bölgedeki sivil vatandaşların zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığını ve uygulandığını belirtti. Gürak, PKK'ya verdirilen zayiatın tespit çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Bazı PKK'lı teröristlerin ABD ordusuna katılarak Afganistan'a götürüldüğü haberlerine ilişkin soru üzerine Tuğgeneral Gürak, "Bu konuyu biz de araştırıyoruz" dedi.

Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda görevli 3 astsubayın gözaltına alındığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı'nın mal varlığına ilişkin haberleri hatırlatan bir gazeteciye, Tuğgeneral Gürak, şu yanıtı verdi:

"Kayseri'de yürütülmekte olan soruşturma ve Hava Kuvvetleri Askeri Savcısı'nın mal varlığı ile ilgili olarak, bazı çevrelerin yürütülmekte olan bir soruşturmadan çok endişe duyup rahatsız oldukları anlaşılıyor. Diğer yandan yargı süreci kendi içerisinde devam etmektedir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...