TSK'dan El Bab açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden, El Bab operasyonuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, El Bab'da 19 PKK/PYD'linin de öldürüldüğü belirtildi.

ntv.com.tr 17.02.2017 - 11:03

170217-el-bab.jpg

TSK, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı operasyonu çerçevesinde El Bab bölgesinin kontrolünün tamamen ele geçirilmesine yönelik yürütülen harekâtta sona yaklaşıldığını açıkladı.

TSK'dan "terörle mücadele faaliyetlerine ilişkin" yapılan haftalık bilgilendirme notunda, "Bu hafta içinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin etkin ve kararlı mücadelesiyle El Bab bölgesinde kontrolün tamamen ele geçirilmesine yönelik yürütülen harekâtta
sona yaklaşılmış olup DEAŞ terör örgütünün direnci büyük ölçüde
kırılmıştır" denildi.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu güçleri...
Fırat Kalkanı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri destekli Özgür Suriye Ordusu güçleri...

El Bab harekatının detaylarına ilişkin verilen bilgide ise  şehrin batıdan, doğudan ve kuzeyden kuşatıldığı, güney kesimi kontrol eden Halep-Menbiç arasındaki anayolun "dost unsurların kontrolüne geçtiği", Bab-Tadif kavşağında da kontrolün sağlandığı belirtildi.

Açıklamada, "Şehrin mahallelerine ulaşılmış olup El Bab'ın, büyük bir bölümünde kontrol sağlanmış; arama/tarama faaliyetleri kapsamında şehrin tamamen kontrolüne yönelik planlı harekâtın icrasına devam edilmektedir" denildi.

TSK, Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında 9-15 Şubat arasında 166 DEAŞ'lı ve 19 PKK'lının da etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...