Genelkurmay Başkanlığı, Ergenekon soruşturmasında tutuklanan İbrahim Şahin’in bugün basında yer alan ifadeleriyle ilgili internet sitesinde bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

“Çeşitli basın yayın organlarında, tutuklu İbrahim ŞAHİN’in ifadesine atfen Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı personeline ilişkin haberler yapılmaktadır. Yapılan bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, ifadelerinde bazı devlet yetkililerinin terörle mücadelede deneyimlerden yararlanmak için kendisiyle görüşerek görev teklif ettiğini iddia etmişti:

“2008’in son 3 ayında Cemil Çiçek, terörle mücadelede yeni oluşuma gidileceği konusunda bir açıklama yapmıştı. Genelkurmay’dan Metin Paşa ve Bekir Kalyoncu Paşa, bu yeni oluşumun müsteşarlığına benim getirileceğimi, hazırlık yapmamı söylediler. Yeni oluşumda gödev almak üzere, Özel Harekat’ta görev almış polislerinden ve 30 yaş altındaki askerlerden liste hazırladım. Bana ’300 kişi seçeceksin’ dediler. Ele geçen S-1 belgesi buna ilişkindir.”