TSK’dan terör olayları artacak uyarısı

TSK son dönemde yoğunluğu artan terörle mücadele operasyonla ilgili, “Örgüt kendisinin muhatap alınmasını sağlamaya çalışıyor. Bu bağlamda eylemlerin artacağı değerlendirilmektedir" denildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.06.2010 - 12:25

TSK'nın terörle mücadele sırasında karalanmakta ve yıldırılmaya çalışılmakta olduğunu söyleyen İç Güvenlik Harekat Daire Başkanı Tümgeneral Fahri Kır, devlet huzur ve güvenliğin tesisi için ne gerekiyorsa yapar, örgüt etkisiz hale getirilinceye kadar mücadeleye devam edilecek" dedi.

20 Mayıs tarihinde Hakurk'taki hedeflere düzenlenen hava harekatında örgütün yüzün üzerinde kayıp verdiğinin anlaşıldığını söyledi. 16 Haziran'da Şırnak'taki üs bölgesine yapılan saldırının ardından başlatılan ve sınırın iki- üç kilometre dışına kadar genişletilen operasyonda 5 teröristin etkisiz hale getkirildiğini ancak telsiz konuşmalarından teröristlerin kaybının 20 civarında olduğunun anlaşıldığını söyledi.

Tümgeneral Kır, Gümüşhane Kelkit'te dün başlayan ve 1 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun da devam ettiğini belirtti. Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Ferit Güler de soruları yanıtladı.

Güler, Reşadiye ve İskenderun saldırılarında başka bir ülkenin parmağı olduğu şeklindeki haberlerin TSK'yı tartışmaların içine çekmeyi amaçladığını ve gerçekdışı olduğunu söyledi.

Güler, "ABD ile istihbarat paylaşımı konusunda sıkıntı yok" dedi.

Sayfa Yükleniyor...