TSK'ya silah taşıyıcı araçlar geliyor

Kara unsurlarının lojistik gücün en ileri teknolojilere sahip modern araç ve gereçlerle takviyesine yönelik olarak öncelikli tedarik programına alınan iki savunma amaçlı projeyle ilgili yeni bir somut adım atıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2008 - 14:39

TSK'ya silah taşıyıcı araçlar geliyor

Savunma Sanayii Müsteşarlığının yıl içinde ihaleye çıkardığı ve tamamen Türk firmalarınca yerli imkanlarla tedariki planlanan tank ve silah taşıyıcı araç ihalelerine teklif veren firmalar belirlendi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yapılan açıklamada silah taşıyıcı araç projesine BMC Sanayi ve Ticaret A.Ş, FNSS Savunma Sistemleri, Hema Endüstri A.Ş, Nurol Makine ve Sanayi ile Otokar Otobüs karoseri sanayi şirketlerinin teklif verdiği bildirildi.

Yine bu yıl içinde eşzamanlı olarak programa alınan Tank taşıyıcı ve araç römork projesine ise, BMC Sanayi Ticaret A.Ş, Coşkunöz Metal Form Makina ve Endüstri ve Ticaret A.Ş, Hema Endüstri A.Ş, MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş firmaları teklif verdi.

SİLAH TAŞIYICI ARAÇLAR
Türk Silahlı Kuvvetlerinin mevcut lojistik yapısına büyük güç kazandırılarak ilgili birimlerin terörle mücadelesinin daha etkin olarak yapılmasını sağlamak amacı ile tedariki planlanan bu proje kapsamında, 344 adet Milan taşıyıcı araç, 229 adet bomba atar taşıyıcı araç, 350 adet tow taşıyıcı, 152 adet de Omtas taşıyıcı araç bulunuyor.

TANK TAŞIYICI ARAÇ İHALESİ
Savunma Sanayii Müsteşarlığınin yürüttüğü tank taşıyıcı araç projesi kapsamında ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 45 adet, 70 ton çekme kapasiteli tank taşıyıcı araç ve '70 ton yük taşıma kapasiteli tank taşıyıcı semi-treyler'in birbirine entegre edilmiş şekilde tedariki ve bakım-idamesi işleri yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...