Gaziosmanpaşa'da 17 yaşındaki Tuğçe C.’nin bıçaklayarak öldürdüğü Azerbaycanlı Reyhan Nacefova (45) ile kızı Günay Hüseyinzade’nin (22) cenazeleri Azerbaycan’da toprağa verildi.

Hürriyet'in haberine göre cinayete tanıklık eden Reyhan Nacefova ile Ramis Karagül’ün çocuğu olan 7 yaşındaki Sinan Karagül, “Tuğçe ile annesi, annemle tartıştı. Tuğçe’nin annesi, annemi karnından bıçakladı. Tuğçe de ablamı boğazından bıçaklayıp kaçtı” dedi.

Polise ifade veren Tuğba C. ise “Kapımız çaldı. Çocuğun çocuğumu dövmüş diyerek bana saldırdılar. Biri saçımı tutarken diğeri vurmaya çalışıyordu. Bir anda kan damlaları gördüm. İçeri girdiğimde kızım donuk bir şekilde oturuyordu” iddiasında bulundu.

'Eşim altınlarını saklamıştı'
Reyhan Nacefova’nın eşi Ramis Karagül ise cinayeti Ankara’da çalıştığı sırada öğrendiğini belirterek, şunları söyledi: “Ben şehir dışındayken, evin kapısı 3 kere zorlanmış. Eşim olaydan bir gün önce altınları bir aile dostumuza teslim etmiş. Bu olayın arkasındakilerin bulunmasını istiyoruz.”

'Anneyi kurtarmaya çalışıyorlar'
Cinayette nişanlısı olan Günay Hüseyinzade’yi kaybeden Celal Koç ise, “Bu olay 17 yaşındaki bir kızın yapabileceği bir şey değil. Nişanlımı öldüren Tuğçe ve annesi Tuğba’yı burada bazı serseriler koruyormuş. Hatta olaydan sonra görgü tanığı bir çocuğu tehdit etmişler. Olaya anne Tuğba C. de karışmış. Ama bir şey yapmadığını söyleyerek, onu kurtarmaya çalışıyorlar.” dedi.